"Las Was przywita, a ludzie ugoszczą" w największym w Polsce lesie, między Gdańskiem, Bydgoszczą a Toruniem, w dorzeczu Brdy i Wdy. Na łono przyrody prowadzi ponad 600 km tras pieszych i rowerowych. Spływy Brdą i Wdą należą do najpiękniejszych w Europie. Raj dla grzybiarzy, wędkarzy i ornitologów.
Biebrzański Park Narodowy - największy polski park narodowy. Nieskażona przyroda, ptasi raj, tysiące ptaków na rozlewiskach. Z wież widokowych panoramy rozległych łąk, nieprzebytych lasów. Cisza i bezkres krajobrazu dla zmęczonych cywilizacją. Spływ tratwą, tropienie zwierząt, przygoda w przyrodzie!
Park obejmuje część Puszczy Białowieskiej, stanowiącej jedyny w Europie bór niżowy, zachowany w stanie naturalnym. Największą powierzchnię parku zajmują lasy. W Parku utworzono zamknięty ośrodek hodowli żubra, a także zagrody pokazowe z żubrem, jeleniem, konikiem polskim oraz wilkiem.
Charakterystyczne dla tego parku są gołoborza kwarcytowe, czyli skalne rumowiska, które spotkać można na północnych zboczach Łysogór. Bogaty jest świat roślin na obszarze parku. Dominują tu lasy, wśród nich bór jodłowy. Przez tereny parku prowadzą szlaki turystyczne i ścieżki przyrodnicze.
Jest najbardziej zalesionym parkiem narodowym w Polsce, grunty leśnie zajmują około 95 proc. jego obszaru. Na tym terenie rośnie ponad 400 drzew, buków, jodeł, lip szerokolistnych i dębów szypułkowych, uznanych za pomniki przyrody. Bogata jest fauna. Żyją tu wszystkie typowe zwierzęta leśne.
Babiogórski Park Narodowy obejmuje północną i częściowo południową część masywu Babiej Góry na długości około 10 km, licząc od Przełęczy Jałowieckiej do Przełęczy Krowiarki. Babia Góra fascynuje i przyciąga od ponad dwóch stuleci badaczy pragnących odkryć wszystkie jej tajemnice.