FILTR WYSZUKIWANIA
Resetuj
Zmień podkład mapy - wersja biała

Zabytkowa Kopalnia Srebra - obiekt światowego dziedzictwa UNESCO

Tarnowskie Góry
ZOBACZ WIĘCEJ

Odwiedź jedyną kopalnię srebra w Polsce i pierwszy w woj. śląskim zabytek wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zajrzyj do wnętrza ziemi, przepłyń łodziami podziemną rzekę, przejedź się wąskotorówką, rzuć okiem na zabytkowe maszyny parowe i wrzuć coś na ruszt w naszym bistro.

Kopalnia Soli Bochnia - Podziemna Ekspozycja Multimedialna

Bochnia
ZOBACZ WIĘCEJ

Specyficzny nastrój „surowych”, lecz przez to autentycznych podziemi bocheńskiej kopalni soli, zdaje się przenosić zwiedzającego w odległe stulecia. Wycieczka po kopalni ma charakter podróży w czasie. Wyjątkową i unikatową atrakcją bocheńskiej kopalni jest Podziemna ekspozycja multimedialna.

Polska Marka Turystyczna Toruń

Toruń
ZOBACZ WIĘCEJ

Toruń, tętniące życiem uniwersyteckie miasto kopernikańskich tradycji, słynące w świecie z przepysznych pierników i magicznej starówki wpisanej w 1997 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Stare Miasto w Krakowie

Kraków
ZOBACZ WIĘCEJ

Obszar wpisany na listę UNESCO obejmuje Stare Miasto w obrębie dawnych murów, Wzgórze Wawelskie oraz dzielnicę Kazimierz i Stradom. Pomnik kultury narodu polskiego, maleńki skrawek współczesnego Krakowa, gdzie zgromadzone są najwspanialsze dzieła kultury i sztuki z całego tysiąca lat historii.

Kopalnia Soli "Wieliczka"

Wieliczka
ZOBACZ WIĘCEJ

Bezcenny zabytek umieszczony w 1978 na liście UNESCO. Najcenniejsze pod względem przyrodniczo-geologicznym i kulturowym wyrobiska, usytuowane na głębokości 64-135 m pod ziemią, zobaczyć można na Trasie Turystycznej. #bezpiecznakopalnia www.kopalnia.pl

Auschwitz-Birkenau

Oświęcim
ZOBACZ WIĘCEJ

Auschwitz-Birkenau – Niemiecki Nazistowski Obóz Koncentracyjny i Zagłady, wpisany na listę UNESCO w 1979 roku jest symbolem planowanego ludobójstwa i Szoah. Utworzony został przez Niemców w połowie 1940 roku na terenie koszar wojskowych w Oświęcimiu. To pomnik czarnych kart historii w żywym mieście.